Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
wersja tekstowa
           |             Od 1.04.2021 - korekty w rozkładzie jazdy linii nr 2, 3, 5            |             Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych 2021            |             Od 1.04.2021 - uruchomienie linii nr 18 (nowej linii "działkowej")            |             Od 1.03.2021 – korekty rozkładu jazdy na liniach nr 12, 13, 15, 17 i 24            |             Od 1.02.2021 - korekty w rozkładzie jazdy linii nr 1,2,3,4,5 oraz wydłużenie trasy linii nr 17 do pętli Odrodzenia


Od 1.04.2021 - korekty w rozkładzie jazdy linii nr 2, 3, 5 Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych 2021 Od 1.04.2021 - uruchomienie linii nr 18 (nowej linii "działkowej") Od 1.03.2021 – korekty rozkładu jazdy na liniach nr 12, 13, 15, 17 i 24 Od 1.02.2021 - korekty w rozkładzie jazdy linii nr 1,2,3,4,5 oraz wydłużenie trasy linii nr 17 do pętli Odrodzenia

Elbląska Karta Miejska w Strefie Płatnego Parkowania

Kolejne parkomaty obsługujące Strefę Płatnego Parkowania (SPP) w Elblągu zostały przystosowane do obsługi Elbląskiej Karty Miejskiej (EKM). Za wyjątkiem dwóch urządzeń (przy ul. Lotniczej i przy ul. Kumieli) wszystkie parkomaty w SPP mogą obsługiwać kartę miejską.

Przypomnijmy, że Elbląska Karta Miejska jest jednocześnie:

 • nośnikiem  elektronicznych biletów okresowych komunikacji miejskiej (dekadowych, miesięcznych, 30 dniowych, semestralnych) a także uprawnień do bezpłatnych przejazdów ;
 • elektroniczną portmonetką – umożliwiającą korzystanie z promocyjnych cen na jednorazowe przejazdy komunikacją miejską, a także pozwalającą na wnoszenie opłaty za korzystanie z postoju w SPP.

Dzięki przystosowaniu parkomatów do obsługi kart miejskich, doładowaną EKM można wnosić opłatę za korzystanie z miejsca postojowego. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba martwić się o drobne. Ponadto parkomaty umożliwiają doładowanie elektronicznej portmonetki na EKM przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia. Zobacz jak to działa.

Wystarczy położyć EKM na oznaczonym polu parkomatu, a następnie za pomocą klawiatury wybrać jedną z dwóch opcji: „parkowanie” lub „doładowanie karty”.  Po wybraniu opcji „parkowanie” również za pomocą klawiatury należy wybrać czas postoju i następnie zatwierdzić wybór. Wydrukowany bilet parkingowy należy umieścić w widoczny sposób za przednią szybą samochodu.

Natomiast po wybraniu opcji „doładuj kartę”, konieczne jest wniesienie wybranej przez użytkownika kwoty, która zasili elektroniczną portmonetkę na EKM i zatwierdzenie operacji przyciskiem „zatwierdź”.

Imienne EKM, a także EKM na okaziciela można uzyskać  w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, w sobotę – od 10:00 do 13:30. Imienne EKM wydawane są po wypełnieniu wniosku i wniesieniu kaucji w wysokości 10 zł – osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Elblągu, zwolnione są z obowiązku wnoszenia kaucji.

EKM na okaziciela dostępne są tylko po wniesieniu kaucji. Można je uzyskać także w punktach doładowania kart:

 1. przy ul. Ogólnej (przy centrum handlowym);
 2. w budynku dworca PKS (od strony pętli autobusowej);
 3. Plac Słowiański;
 4. Punkt Obsługi Klienta przy ul. Browarnej 90;
 5. kiosk przy ul. Płk Dąbka (przy przystanku autobusowym od strony ul. Gwiezdnej);
 6. kiosk przy ul. Ogólnej (przy pętli autobusowej i tramwajowej);
 7. kiosk przy ul. Królewieckiej (przy przystanku autobusowym w kierunku do ul. Fromborskiej);
 8. kiosk przy ul. Nowowiejskiej (przy przystanku autobusowym);
 9. pawilon handlowy przy ul. Grottgera 71 (przy przystanku autobusowym w kierunku do ul. Grunwaldzkiej).

 

Więcej informacji na stronie www.zkm.elblag.com.pl a także pod numerami telefonów: 55 239 37 92 (COK) lub 55 230 79 00 (ZKM w Elblągu).